Вогнезахист та його роль

     Багато керівників задаються питанням, чи потрібно проводити вогнезахист, скпажімо, дерев'яних конструкцій покрівлі, чи металевих конструкцій приміщень? Який буває вогнезахист, на який період часу, яка взагалі його роль?

 

      Для початку, варто визначитися, що вогнезахист - вогнезахисне обробляння (обробка), фарбування, просочення, обмотування, штукатурення - може бути проведено для різних матеріалів. Крім вище згаданих дерев'яних і металевих конструкцій, що найчастіше застосовується, також проводиться вогнезахист кабельних ліній та проходів, тканин, повітропроводів і систем димовидалення, залізобетонних конструкцій, коврових покриттів, поролону, паперу тощо. Всі роботи з вогнезахисту ліцензуються, підлягаються попередньому проектуванню та пвоинні затвердженим відповідати правилам з вогнезахисту.

вогнезахисна обробка, огнезахитная обработка, вогнезахист, огнезахита, металевих конструкцій, металу, металлических конструкций, металла, огнезахитная обработка металла, Заказать огнезащиту, белая церковь, киев, низкие цены, фастов, бровары, васильков
     Вогнезахисна обробка металевих конструкцій

   Метали характеризуються високою чутливістю до високих температур і дії вогню, швидко нагріваючись і значно знижуючи властивості міцності (стійкості). Межі вогнестійкості металів, залежно від товщини конструктивних елментів, площі перерізу сягають від 5 до 20 хвилин, тоді як мінімально допустимі значення необхідних меж вогнестійкості металевих конструкцій згідно Державних будівельних норм становить відповідно від 30 хвилин до трьох годин. Мінімальні значення залежать від ступеня вогнестійкості будівель і споруд, а також від типу конструкцій.

  Головним завданням вогнезахисту металоконструкцій є утворення на поверхні елементів металоконструкцій теплоізолюючих екранів, які здатні витримувати високі температури та безпосередню дію вогню. Наявність таких екранів сповільнює нагрівання металів та довзоляє зберігати конструкціям свої функції при пожежі протягом заданого періоду часу, а відтак, збільшує час на евакуацію, до прибуття пожежних машин, впливає на стійкість побудов.     

    Вогнезахист металоконструкцій може здійснюватися у традиційний спосіб - шляхом обетонювання, оштукатурювання, обкладання цеглою), а також на основі  нових більш сучасних методів. Серед основних сучасних методів вогнезахисту металоконструкцій є покриття конструкцій фарбою (сімушшю), що спучується. Такий вогнезахисний склад  являє собою складну систему органічних і неорганічних компонентів. Вогнезахисна дія цих фарб заснована на спучуванні нанесеного складу при температурах 170-200С° і утворенні пористого теплоізолюючого шару, товщина якого становить кілька сантиметрів. Залежно від товщини шару штукатурного складу, полегшеного покриття, конструктивних вогнезахисних листів і плит забезпечується межа вогнестійкості сталевих конструкцій від 0,75 до 2,5 год. Фарби, що спучуються, використовуються для вогнезахисту сталевих конструкцій протягом 0, 75-1,5 год. 

    Характеристика вогнезахисних складів. Вогнезахисні склади утворюють на поверхні обробленої конструкції теплоізолюючий шар, який стійкий до займання, витримує високі температури і прямий вплив вогню. Вогнезахисний склад для металоконструкцій допомагає збільшити термостійкість будівлі за рахунок уповільнення прогрівання металу. Таким чином, будівля здатна зберігати свої конструктивні особливості протягом певного проміжку часу. Залишається тільки правильно вибрати засіб для пасивного захисту будівлі.

Ефективні засоби для вогнезахисту:

  • вогнезахисні склади, що спучаються - збільшують вогнестійкість споруди до 90 хвилин;
  • штукатурки здатні збільшити поріг вогнестійкості на 180 хвилин і навіть більше;
  • облицювальні плити, оброблені спеціальним складом, здатні збільшити межа вогнестійкості до 180 хвилин і більше.
     Вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій

    Незважаючи на розвиток будівельної галузі, різноманітність сучасних будматеріалів, деревина залишається чи не найпопулярнішим матеріалом в будівництві. Найчастіше дерев'яні конструкції застосовують у покрівлі, але є проекти екологічних будівель, де деревина є провідним домінуючим матеріалом всіх конструктивних елементів. Однак є одна негативна особливість такого будівельного матеріалу - здатність до швидкого руйнування внаслідок пожежі. Зважаючи на це, навіть нормативно-правовими актами передбачена необхідність проведення вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій вогнезахисними складами, або, як їх ще називають, - антипіренами.

     Принцип дії вогнезахисних матеріалів заснований на фізико-хімічних процесах, які відбуваються з їх компонентами. Основними компонентами антипіренів є: легкоплавкі речовини та речовини, які виділяють газ (аміак чи сірчаний газ). При нагріванні легкоплавких речовин з’являється плівка, завдяки якій кисень не може потрапити на поверхню дерев’яного покриття. В результаті чого відбувається підвищується температурна стійкість займання обробленої деревини. Це покращує вогнестійкість дерев'яних конструкцій в цілому.

Вогнезахисна обробка стальних конструкцій  агрегатом високого тиску вогнезахисним складом (фарбою), що спучується
вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій, вогнезахист деревини, вогнезахисна обробка, огнеобработка, огнезахита, древесины, деревянных конструкций, Белая Церковь, Киев, заказать, цены на огнеобработку
Вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій покрівлі
    Останнім часом у продажі поширюються вогнебіозахисні склади для обробки (просочування) деревини, які одночасно захищають конструкції і від шкідників.
 
     Обов'язковим при проведенні вогнезахисту будь-яких матеріалів є застосування сертифікованих складів. Наша компанія у своїй роботі використовує лише сертифіковані вогнезахисні склади. Для об'єктів, де обробляння конструкцій чи матеріалів є обов'язковим згідно чинних норм і правил, для проведення відповідних робіт з вогнезахисту необхідне попереднє проектування з обов'язковим узгодженням робочого проекту цих робіт. Склад та зміст проекту з вогнезахисту регламентується правилами з вогнезахисту та Державними будівельними нормами, але обов'язково має включати регламент з вогнезахисту конкретного вогнезахисного складу, що запроектований, а також копію сертифікату відповідності продукції. 
     ТОВ "АЛЬТІС-ДИЗАЙН" проводить проектування та вогнезахист як металу і деревини, так і кабелів, проходів, тканин, повітропроводів, систем ветиляції та димовидалення, залізобетонних конструкцій, коврових покриттів, паперу тощо. Всі роботи ліцензовані та здійснюються на високому професійному рівні.
     Пам'ятайте, що вогнезахисна обробка - це збільшення часу на евакуацію, зниження ризику руйнування будівель та втрати Вашого майна, збереження здоров'я, а головне, - життя людей. Не гайте часу та замовляйте вогнезахисну обробку прямо зараз.
© ТОВ "СПЗ-УКРАЇНА", 09100 Київска обл., м. Біла Церква, вул. Надрічна, 68
Всі права захищені, 2019
Передрук матеріалів тільки за наявності посилання на https://spz-bc.com.ua
⁠+38 (095) 59 36 888
+38 (068) 59 36 888