Монтаж  протипожежних перешкод

  Протипожежні перешкоди є важливим засобом забезпечення безпеки у виробничих,службових і житлових приміщеннях. У разі виникнення пожежі вони забезпечують перешкоджання поширення вогню й диму, дозволяючи зберегти життя людей й істотно знизити матеріальний збиток.

Головною їх особливістю є те, що всі матеріали, які використаються при виготовленні, є вогнестійкими. Протипожежна перешкода - це будівельна конструкція, інженерна споруда або технічний засіб, що має нормовану межу вогнестійкості та перешкоджає поширенню вогню з одного місця в інше. До загальних протипожежних перешкод належать протипожежні стіни (брандмауери), перегородки, перекриття, водяні завіси, а також протипожежні зони. Отвори у протипожежних стінах, перегородках та перекриттях повинні бути обладнані захисними пристроями (вогнестійкі двері, заслінки, засувки, водяні завіси), що перешкоджають поширенню вогню та продуктів горіння.

     Таким чином, серед основних протипожежних перешкод, що закупорюють отвори, є протипожежні двері, ворота, екрани, люки, завіси, а також змуровані стіни чи перегородки. Спецпожзахист має ліцензію на монтаж усіх згаданих протипожежних перешкод. 

протипожежні двері, противопожарные двери, установка противопожарных дверей, ворота, люки, протипожежні ворота, монтаж протипожежних дверей біла церква, установка противопожарніх дверей белая церковь, киев, цена

     Протипожежні двері (ворота, люки) - двері, що забезпечують захист приміщень від поширення диму і вогню пожежі. Основний показник протипожежних дверей - це межа вогнестійкості, яка показує, як довго протипожежні двері зможуть зберегти свої захисні властивості в разі впливу високих температур пожежі. Межа вогнестійкості вимірюється в хвилинах, і може становити період від 15 хвилин до 2 годин (120 хвилин). Межа вогнестійкості повинна бути підтверджена вогневими випробуваннями, проведеними в уповноваженому випробувальному центрі відповідно до чинних національних стандартів. Двері, які успішно "склали іспити", отримують Сертифікат відповідності. Протипожежні двері повинні мати маркування, яке має містити інформацію про найменування виробу; найменування виробника; показників вогнестійкості; приналежності до певної партії; інформація щодо технологічного процесу та інші характеристики. Пожежостійке скло, яке використовується як світлопрозоре заповнення, також має мати відповідне маркування.

 

При випробуваннях граничний стан дверний системи визначається за такими характеристиками:

  1. Втрата цілісності системи (Е) внаслідок:
  • деформації несучої конструкції і проникнення полум'я на захищувану сторону;
  • виникнення в конструкції наскрізних щілин;
  • випадання дверного полотна з коробки або всієї дверної коробки з отвору.

       2. Втрата теплоізолювальної здатності (I) внаслідок:

  • підвищення температури на поверхні, що захищається в середньому більш ніж на 140 ° С щодо температури до пожежі;
  • підвищення температури в будь-якій точці дверей не більше, ніж на 180 ° С;
  • граничне значення переносу випромінювання (W).

     Для дверей з площею світлопрозорого заповнення в понад 25% додатково нормується граничне значення переносу випромінювання (W) при пожежі граничне значення 3.5 кВт / м².

 

    Сталеві протипожежні двері. Сталеві протипожежні двері мають конструктивну особливість, яка полягає в тому, що вони зазвичай мають дверне полотно з перетином коробчатого виду і обшивається сталевими листами, а також фальцем відразу з декількох сторін. Обшивка фальцем також може варіюватися: бути вузькою або досить широкою. У сталевих протипожежних дверях ізоляційний матеріал, робиться з використанням мінераловатних плит, якими заповнюється внутрішній простір дверей, таким чином, двері стримують вогонь, звук, а також зберігають тепло всередині приміщення. Три сторони короба цього типу протипожежних дверей обшиваються спеціальним ущільнювачем і спінюється прокладкою.

   Протипожежні двері зі склінням. В якості світлопрозорого заповнення протипожежних дверей використовується пожежостійке скло. Межа пожежної стійкості скла має відповідати вогнестійкості дверей. Застосування армованого скла і будівельного триплексу в протипожежних дверях не допускається.   

      Дерев'яні протипожежні двері. Протипожежні двері з дерева зазвичай виготовляють з використанням каркаса і фільонки більш потужніших, ніж у звичайній конструкції. Також дерев'яні протипожежні двері може бути оснащені спеціальним ущільнювачем, який має здатність стримувати поширення вогню і диму. При тривалому впливі високих температур і герметизації ущільнювач спінюється, таким чином, заповнюючи собою весь внутрішній простір дверей. Зовнішній вигляд таких дверей практично ідентичний класичному прототипу. При виготовленні дерев'яних протипожежних дверей використовують коробки з цілісного масиву, який щільно прикріплений до дверного полотна.

  Протипожежні ворота. У разі пожежі протипожежні ворота перешкоджають поширенню вогню і диму в суміжні з осередком займання приміщення. Крім того, протипожежні ворота служать безпечним шляхом евакуації людей в екстрених випадках, дають доступ в будівлю пожежній бригаді, мінімізують збиток від пожежі. Протипожежні ворота володіють хорошими теплоізоляційними засобами, а значить, витримують не тільки натиск вогню при пожежі, а й зберігають тепло в приміщенні взимку.

      Ворота протипожежні є трьох типів - відкатні, розпашні, секційні. 

© ТОВ "СПЗ-УКРАЇНА", 09100 Київска обл., м. Біла Церква, вул. Надрічна, 68
Всі права захищені, 2019
Передрук матеріалів тільки за наявності посилання на https://spz-bc.com.ua
⁠+38 (095) 59 36 888
+38 (068) 59 36 888