Протипожежна профілактика в організації

     Як правильно підійти до організації протипожежної профілактики?

     На багатьох підприємствах дуже гостро стоїть питання щодо організації протипожежної профілактики. Як же правильно провести всі заходи і організувати робочі місця, щоб ризик виникнення пожежі зменшився в рази, а при його появі вогонь можна було швидко загасити? В першу чергу необхідно дотримуватися всіх норм профілактики пожежі. На підприємстві в обов'язковому порядку повинні бути такі елементи, як пожежна сигналізація, наявність евакуаційних виходів, вогнегасників, планів евакуації, ємностей з піском, пожежних щитів та рукавів. Але це тільки один з аспектів захисту підприємства від виникнення пожежі.

     У чому користь наявності пожежної сигналізації?

   При виникненні загоряння буде дуже корисною наявність автоматичної пожежної сигналізації. За її допомоги всі працівники дізнаються про пожежу і будуть готові до дій щодо усунення вогню або до евакуації. Здебільшого при відсутності пожежної сигналізації жертв буде значно більше, так як люди, не знаючи про те, що насуваються хвилі вогню, не встигнуть евакуюватися.

 

 Наявність евакуаційних виходів є обов'язковою для кожного підприємства!

При загорянні основний вихід може бути перекритий димом або відкритим вогнем, в цьому випадку евакуація проходить по запасного виходу з приміщення.

   Плани евакуації

    План евакуації допоможе зорієнтуватися в екстреній ситуації і евакуювати персонал з мінімальними втратами. Наявність планів обов'язкова на всіх підприємствах.

 

 

     Вогнегасники, ємності з піском, пожежні щити і рукава 

   Всі вище перелічені предмети допоможуть впоратися з вогнем на найпершій стадії загоряння. Вогнегасники, щити і пожежні рукава повинні знаходитися в кожному цеху підприємства (якщо їх декілька), а ємність з піском повинна бути весь час наповнена ним іперебувати в оптимальній близькості до всіх будівель на території виробництва. Вогнегасники повинні бути наповнені та справні. Пожежний шланг повинен бути підключений до системи подачі води. У пожежних щитах повинні знаходитися багор, сокира, лом, спеціальні відра. Всі ці аспекти допоможуть максимально швидко локалізувати загоряння.

     Зверніть увагу!
     Крім всіх вищевикладених правил протипожежної профілактики існує ще багато нюансів.
• Так, наприклад, до всіх будівель на території підприємства повинен бути вільний доступ для пожежних машин. Це забезпечить швидке гасіння загоряння.
• Горючі та легкозаймисті речовини не повинні зберігатися поруч з нагрівальними елементами або відкритим вогнем.
• Територія підприємства повинна весь час очищатися від виробничих відходів, які несуть в собі ризик загоряння.
• На території цехів повинні знаходитися системи автоматичного гасіння пожеж для максимально швидкого гасіння загоряння.
• Цехи або приміщення, де ведеться робота з горючими речовинами, повинні бути зроблені з протипожежних матеріалів та оброблені відповідними вогнезахисними складами.
   Дотримання всіх правил організації протипожежної профілактики допоможе звести до мінімуму втрати людей і матеріальних збитків в разі виникнення відкритого загоряння.

Авторизуйтесь, чтобы оставить свой комментарий:

Комментариев:
© ТОВ "АЛЬТІС-ДИЗАЙН", 09100 Київска обл., м. Біла Церква, вул. Надрічна, 68
Всі права захищені, 2018
Передрук матеріалів тільки за наявності посилання на http://spz-bc.com.ua
⁠+38 (095) 59 36 888
+38 (068) 59 36 888